Burnos chirurgija

Dažniausia chirurginė procedūra yra danties šalinimas. Daugeliu atveju tai nėra labai sudėtinga procedūra, todėl ji atliekama pakankamai greitai.

Burnos chirurgijos metu burnos ar žandikaulio ertmėje atliekamos chirurginės operacijos.

Kas tai yra?

Burnos chirurgija – plati odontologijos sritis, apimanti dantų, liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, viršutinio ir apatinio žandikaulių, sinusų patogologijų, navikų diagnostiką bei chirurginį gydymą. Dažniausiai chirurginis dantų gydymas atliekamas vietinėje nejautroje arba sedacijoje.

Kokiu tikslu atliekama?

Visos chirurginės burnos procedūros reikalingos tuo atveju, kai burnos ertmėje aplink dantis atsiranda pakitimų. Dažniausia chirurginė procedūra yra danties šalinimas. Daugeliu atveju tai nėra labai sudėtinga procedūra, todėl ji atliekama pakankamai greitai. Po jos paskiriamas pooperacinis gydymas ir aptariamos specialios dantų priežiūros rekomendacijos. Klinikos „Šypsenos galerija“ burnos chirurgai gydo ir daug sudėtingesnes burnos cistų, seilių liaukų uždegimo, pūlinio, sinusų sukeltas patologijas.

Kokiais atvejais reikalinga?

Jeigu sutrinka danties dygimas;

Jeigu reikalinga ortodontinė korekcija;

Jeigu šalia danties atsiranda pūlinys ar kitas derinys;

Jeigu dantis smarkiai lūžęs ar skilęs;

Jeigu labai stipriai suiręs danties vainikas;

Jeigu patyrėte stiprią veido traumą;

Jeigu sergate kuria nors iš periodonto ligų ir jaučiate nemalonias ligos sukeltas komplikacijas.

Kodėl neverta delsti?

Dažniausiai visos chirurginio gydymo reikalaujančios ligos sukelia infekciją burnos ertmėje. Negydant šios infekcijos, ji plinta po visą organizmą, gali persikelti ir uždegimą sukelti kituose organuose – plaučiuose, inkstuose. Be to, skubiai nepasirodžius burnos chirurgui, gali kankinti veriantis skausmas, iš burnos sklisti nemalonus kvapas, prastėti bendra savijauta ar netgi pakilti temperatūra. Praradus dantis ir laiku jų neatkūrus, gali tirpti žandikaulio kaulas, kisti veido bruožai.

Procedūros eiga

Konsultacijos metu aptariama procedūros eiga, sudaromas gydymo planas;

Atliekamos 3D rentgeno nuotraukos, kuriose galima įvertinti dantų šaknų konfigūraciją ir žandikaulio kaulo būklę;

Visos burnos chirurginės procedūros atliekamos taikant vietinę nejautrą arba sedaciją;

Atlikus procedūrą, pateikiamos poprocedūrinio laikotarpio rekomendacijos, skiriami skausmą malšinantys vaistai.

Poprocedūrinis laikotarpis

Atlikus bet kurią burnos chirurgijos procedūrą, gali pasireikšti šie simptomai: kraujavimas iš operuotos vietos, patinimas, skausmas. Dėl to reikia kruopščiai ir švelniai rūpintis dantų būkle po procedūros. Pirmąją dieną po procedūros neskalaukite ir nelieskite žaizdos, kurį laiką nevartokite kontrastingai karštų ar šaltų maisto produktų ar gėrimų, atsargiai ir švelniai valykite dantis, vartokite gydytojo paskirtus vaistus reikiamomis dozėmis ir šaldykite gyjančią žaizdą – tokiu būdu sumažinsite skausmą ir paskatinsite spartesnį gijimo procesą.

Kokio rezultato tikėtis?

Daugelis burnos chirurgijos procedūrų dažniausiai praeina sklandžiai ir leidžia išvengti rimtesnių sveikatos problemų. Kiekvienai problemai egzistuoja įvairūs gydymo būdai, todėl mūsų klinikos specialistai skirs pakankamai laiko ir padės išspręsti net sudėtingiausius atvejus.

Dažniausiai užduodami klausimai
Jeigu atliekamas dantų rovimas, ar galima dantį atstatyti?

Taip! Po dantų rovimo procedūros, trūkstamą dantį galima atstatyti implantu.

Ką daryti tokiu atveju, jeigu po operacijos dantis nenustoja kraujuoti?

Šis simptomas yra visiškai normalus, tačiau jeigu tęsiasi ilgiau nei kelias dienas, kreipkitės į procedūrą atlikusį burnos chirurgą.

Kokiais tikslais dar gali būti reikalinga burnos chirurgo pagalba?

Burnos chirurgija apima ne tik ūmius gydymo atvejus (pūlinių atvėrimus ar navikų šalinimą), bet ir dantų implantacijos procedūrą – prarasto danties ar dantų eilių atkūrimą, kuris leidžia išvengti žandikaulio kaulo nykimo ir susigrąžinti prarastą kramtymo efektyvumą.

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas