Dantų kanalų gydymas (Endodontija)

Endodontija – dantų šaknų kanalų gydymas, reikalingas, kai minkštajame danties audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas (dar vadinamas pulpitu).

Kas tai yra?

Endodontija – dantų šaknų kanalų gydymas, reikalingas, kai minkštajame danties audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas (dar vadinamas pulpitu). Dažniausiai infekcija pažeidžia ne tik minkštąjį audinį, bet ir jį supančius nervus, kraujagysles. Tai – labai skausminga problema, kurią reikia gydyti pajutus pagrindinį simptomą – vaistais nenuslopinamą danties skausmą, pasireiškiantį vėlai vakare ar naktį.

Kokiu tikslu atliekamas?

Laiku suteiktas gydymas užkerta kelią infekcijos plitimui. Jos negydant, galima sulaukti kur kas skaudesnių pasekmių. Infekcija gali sukelti dar stipresnius skausmus, plisti į ausį, gretimus dantis, žandikaulio kaulą ir net kitus organus.

Kokie simptomai įspėja, kad reikia kreiptis į „Šypsenos galeriją“?

Labai stiprus danties, kelių dantų skausmas, maudimas, atsirandantis savaime;

Gali atrodyti, kad dantis „pakeltas“;

Dantis jautrus lietimui ir maisto kramtymui;

Vizualiai matomas dantenų patinimas.

Kodėl neverta delsti?

Laiku nesikreipiant į gydytoją, infekcijos židinys plečiasi, ima nykti žandikaulio kaulas, uždegimo pažeistą dantį reikia šalinti.

Procedūros eiga:

Padaroma rentgeno nuotrauka, pagal kurią tiksliai įvertinama danties būklė – aiškiai matoma, kiek išplito uždegimas;

Atliekamas nuskausminimas vaistais;

Vaistams suveikus, atveriami ir specialiais dezinfekuojančiais tirpalais išvalomi danties šaknų kanalų audiniai;

Po gydymo dantis atstatomas plombine medžiaga.

Poprocedūrinis laikotarpis:

Pirmas kelias dienas po atliktos kanalo nervo pašalinimo procedūros gydomas dantis gali būti jautrus. Tam, kad išvengtumėte skausmo, gydytojas paskirs vaistų. Pasitaiko atvejų, kada reikalingas sugijusio danties pergydymas. Taip gali atsitikti praėjus keliams mėnesiams ar net metams po pirminio gydymo, todėl po atlikto gydymo stebėkite danties gijimą.

Rezultatai:

Klinikos „Šypsenos galerija“ gydytojai endodontologai užtikrina gydymo sėkmę ir kokybiškus rezultatus. Jei gydymas sėkmingas – galite visam laikui atsisveikinti su nemaloniu danties skausmu. Jei nemalonus skausmas grįžta, ištinsta aplinkiniai audiniai ar iškrenta įdėta plomba, tai rodo, kad infekcijos sustabdyti nepavyko ir ji toliau plinta. Tokiu atveju nedelsiant sugrįžkite pas specialistą, kuris atliko gydymą.

Dažniausiai užduodami klausimai
Jaučiu, kad dantis tarsi „pakilęs“ – ar verta susirūpinti?

Taip, kadangi pakilusio ar paslankaus danties simptomas rodo pulpos uždegimą. Jeigu skausmą pajautėte naktį, išgerkite skausmą malšinančių vaistų, o ryte atvykite į apžiūrą klinikoje „Šypsenos galerija“.

Kodėl kanaluose kyla uždegimas?

Danties pažeidimai atsiranda dėl negydomo ėduonies, patirtos danties traumos ar gilaus skilimo, netinkamai anksčiau atliktų protezavimo, plombavimo procedūrų. Visa tai skatina danties audinių pralaidumą – bakterijoms lengviau pasiekti pulpą.

Kokios galimos komplikacijos po gydymo ir kaip jų išvengti?

Gali būti, kad infekcijos nepavyks nuslopinti ir jei ji toliau išliks aktyvi, gali iškristi įdėta plomba. Tokiais atvejais reikalingas šaknies kanalų pergydymas. Dažniausiai pergydymo reikalauja tik seniau gydyti dantys.

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas