Dantų šalinimas

Dantų šalinimas – procedūra, kurios metu pašalinamas neveiksnus dantis. Paprastai šalinami dantys, kurių gedimų ar pažeidimų nebeįmanoma pataisyti ar atkurti plombinėmis medžiagomis.

Kai kada pažeisto danties nebeįmanoma išgelbėti. Tokiais atvejais reikalinga danties šalinimo procedūra.

Kas tai yra?

Dantų šalinimas – procedūra, kurios metu pašalinamas neveiksnus dantis. Paprastai šalinami dantys, kurių gedimų ar pažeidimų nebeįmanoma pataisyti ar atkurti plombinėmis medžiagomis. Skiriamos kelios dantų rovimo rūšys: nuolatinio danties rovimas (esant nepataisomam gedimui), protinio danties šalinimo procedūra (daugelį protinių dantų reikia rauti, nes jie dygsta kreivai ir yra sunkiai išvalomi) ir retinuoto (susiformavusio, bet neišdygusio) danties šalinimas. Danties rovimo procedūra klinikoje „Šypsenos galerija“ atliekama labai atsakingai ir profesionaliai, nesukeliant jokio skausmo.

Kokiu tikslu atliekama?

Dantį pašalinti reikia tuomet, kai jo nebeįmanoma atkurti kitais būdais – plombavimo ar protezavimo metu. Dažniausiai tai tenka daryti tokiais atvejais, kai dantis stipriai pažeistas karieso, skilęs ar netaisyklingai išaugęs. Laiku nepašalintas dantis gali sukelti didesnių papildomų komplikacijų – dar didesnį skausmą, žandikaulio kaulo nykimą, sudėtingais atvejais ir odontologines ligas.

Kokiais atvejais reikalingas?

Jeigu dantis visiškai pažeistas dantų ėduonies;

Jeigu dantis yra nepataisomai skilęs ar lūžęs;

Jeigu aplink dantį ima formuotis uždegimas;

Jeigu dantis išaugęs netaisyklingai arba yra ne iki galo išdygęs ir trukdo kitiems dantims;

Ortodontinio gydymo atveju, kai trūksta vietos dantų lanke.

Kodėl neverta delsti?

Nepagydomai sugedęs ar skilęs dantis gali sukelti infekciją ir blogą burnos kvapą. Laiku nepašalinus tokio danties, padidėja įvairių odontologinių problemų rizika. Gali formuotis žandikaulio cistos, burnos ertmės pūliniai, ištinti žandas.

Procedūros eiga

Konsultacijos metu atsakome į kilusius klausimus ir paaiškiname procedūros svarbą Jūsų sveikatai;

Atliekame nuskausminimą vaistais – sedaciją arba vietinę nejautrą;

Chirurginiu būdu pašaliname pažeistą dantį;

Tuščią ertmę išvalome ir užsiūname. Esant poreikiui, į išrauto danties vietą įsriegiame implantą;

Paskiriame specialius medikamentus nuo skausmo, kuriuos reikės vartoti kurį laiką po procedūros.

Poprocedūrinis laikotarpis

Kaip ir bet kuri kita odontologinė procedūra, taip ir dantų šalinimas turi pasekmių. Po procedūros gali lydėti įvairūs simptomai – tai priklauso nuo atlikto danties šalinimo procedūros sunkumo. Dažniausiai galimas kraujavimas iš žaizdos, patinimas, skausmas pašalinto danties vietoje, dalinė nuskausmintos vietos nejautra ir pan. Visa tai – normalus gijimo procesas, todėl per daug nesirūpinkite ir laikykitės gydytojo odontologo nurodymų.

Kokio rezultato tikėtis?

Po danties šalinimo procedūros, užgijus žaizdai, galima sėkmingai planuoti danties implantavimą ar kitą atkūrimo procedūrą, o pašalinus protinį dantį, išvengsite dantų ėduonies ir kitų problemų, kurias gali sukelti laiku nepašalintas ir netaisyklingai išdygęs protinis dantis.

Dažniausiai užduodami klausimai
Ar skauda?

Procedūros metu taikome nejautrą medikamentais, todėl nieko nejausite. Skausmą ar tinimą galite pajausti tik po procedūros. Jam slopinti gydytojas odontologas paskirs vaistų.

Kaip prižiūrėti dantis po rovimo?

Po procedūros rekomenduojame bent kelias valandas nevalgyti, o kol žaizda pilnai sugis, kurį laiką nevartoti alhokolio ir nerūkyti. Valydami dantis venkite dantų šepetėliu liesti žaizdą išrauto danties vietoje, nekrapštykite jos dantų krapštukais. Kelias dienas burną švelniai skalaukite skalavimo skysčiu. Detalias rekomendacijas po procedūros Jums pateiks gydytojas.

Išrovus dantį susidarė krešulys. Ką daryti?

Šis krešulys turi likti nepaliestas viso gijimo metu, jis užtikrina sklandų gijimo procesą. Jeigu krešulį liesite ir bandysite mechaniškai pašalinti, į išrauto danties ertmę gali lengvai patekti maisto likučiai. Tokiu atveju gali prasidėti uždegimas.

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas