Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimas – minimaliai invazyvus estetinės odontologijos metodas, taikomas siekiant atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, formą ir baltumą praradusius dantis.

Estetinis dantų plombavimas yra tinkamas pasirinkimas norint koreguoti dantų formą ar pakeisti jų spalvą.

Kas tai yra?

Estetinis dantų plombavimas – minimaliai invazyvus estetinės odontologijos metodas, taikomas siekiant atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, formą ir baltumą praradusius dantis. Estetinio plombavimo metu pasitelkiama speciali ir visiškai nepastebima plombinė medžiaga, kuria dažniausiai padengiamas priekinis dantų paviršius, tačiau ši procedūra taikoma ir krūminiams dantims. Tai itin tiksli ir minimaliai invazyvi procedūra, atliekama pagal natūralią dantų anatomiją.

Kokiu tikslu atliekama?

Ši odontologinė procedūra geriausias pasirinkimas norint paslėpti nedidelius dantų defektus. Dažniausiai estetinis dantų plombavimas atliekamas norint atkurti nudilusius, nuskilusius, formą ar baltumą praradusius dantis. Procedūros metu atkuriamas ne tik estetinis dantų vaizdas, bet ir atkuriami pažeisti dantų audiniai, gali būti koreguojama dantų padėtis ir atstatoma efektyvi kramtymo funkcija. Šią procedūrą galima atlikti įvairaus amžiaus pacientams, kol dantų defektai yra minimalūs.

Kokiais atvejais ji reikalinga?

Jeigu esate patyrę dantų ar žandikaulio traumą ir Jūsų dantys atrodo nudilę, nuskilę, kreivi;

Jeigu vizualiai dantys atrodo gelsvi, matote pigmentinių dėmelių ir nepadeda dantų balinimo procedūra;

Jeigu Jūsų nebetenkina dabartinė dantų forma;

Jeigu turite senų ir nekokybiškų plombų, kurias reikėtų pakeisti;

Jeigu Jūsų dantys pažeisti ėduonies;

Jeigu reikalingas sąkandžio pakėlimas;

Prieš arba po ortodontinio gydymo;

Jeigu turite tarpą tarp dantų ir norėtumėte jį pašalinti.

Kodėl neverta delsti?

Taisyklinga dantų forma labai svarbi ne tik dantų estetikai, bet ir normaliam dantų funkcionavimui. Nors estetinis dantų plombavimas mažai naudojamas didelės apimties defektams taisyti, net ir minimaliai nuskilęs, nulūžęs ar baltumą praradęs dantis gali paskatinti didesnes odontologines problemas ir mažesnį pasitikėjimą savimi. Neteisingai atkurtas ar traumą patyręs dantis gali pakenkti žandikaulio sąnariui, tokiu atveju gali prireikti burnos chirurgo pagalbos.

Kaip atliekama procedūra?

Vizito „Šypsenos klinikoje“ metu apžiūrėsime Jūsų dantis ir įvertinsime jų būklę;

Prieš atliekant estetinį dantų plombavimą verta atlikti profesionalią burnos higieną. Galima atlikti ir dantų balinimo procedūrą, tačiau ją būtina pasidaryti prieš estetinį plombavimą, kadangi plombine medžiaga padengti dantys nebąla;

Procedūros metu taikoma vietinė nejautra, plombuojamų dantys kruopščiai išvalomi, pašalinami pažeisti audiniai ir pakitusios spalvos audinių dalys;

Paruošti dantys užpildomi plombine medžiaga, kuri sukietėja per kelias minutes (tam pasitelkiama speciali fotopolimerizacinė lempa);

Nuplombuotų dantų paviršus švelniai nupoliruojamas pagal natūralią dantų struktūrą. Pacientų pageidavimu, galime struktūrą keisti nauja.

Poprocedūrinis laikotarpis

Galutinis estetinio protezavimo rezultatas matomas praėjus kelioms dienoms po procedūros – per šį laiką suvienodėja natūralių ir estetiškai plombuotų dantų spalva. Kurį laiką po procedūros venkite dažančių maisto produktų (raudono vyno, uogų, juodos kavos) ir rūkymo. Naudokite minkštą dantų šepetėlį ir paprastą dantų pastą be jokių abrazyvų ar papildomų balinimo medžiagų. Be to, nepamirškite kas pusę metų apsilankyti klinikoje „Šypsenos galerija“ – taip rezultatais galėsite džiaugtis ilgiau!

Kokio rezultato tikėtis?

Jau po vieno vizito ilgą laiką galėsite džiaugtis baltesniais ir dailiai atrodančiais dantimis! Klinikos „Šypsenos galerija“ specialistai grąžins Jums tobulai išpuoselėtą šypseną, o estetinį dantų plombavimą atliks taip natūraliai, kad aplinkiniai nė neįtars, kad Jūsų dantys pagražinti profesionaliu būdu.

Dažniausiai užduodami klausimai
Kuo skiriasi paprastas ir estetinis plombavimas?

Įprastos plombos paprastai yra funkcionalus pasirinkimas, skirtas užkirsti kelią dantų ėduonies plitimui, o estetinio plombavimo metu atkuriama estetinė dantų funkcija – pakeičiama spalva, forma, dantys atrodo blizgesni.

Kiek laiko trunka ši procedūra?

Tai priklauso nuo Jūsų individualios situacijos. Jei dantų pažeidimai minimalūs, juos galime pakoreguoti vos vieno vizito metu, o jeigu defektų šiek tiek daugiau, gali prireikti kelių apsilankymų.

Kaip prižiūrėti plombuotus dantis?

Įprastai plombuoti dantys prižiūrimi taip pat, kaip ir natūralūs dantys. Kelis kartus per dieną (ryte ir vakare) valykite dantis dantų pasta, kurios sudėtyje yra natrio fluorido, nenaudokite pernelyg abrazyvios dantų pastos, nepamirškite naudoti dantų siūlo ir burnos skalavimo skysčio.

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas