Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – procedūra, kurios metu rankiniais instrumentais ir ultragarsiniu aparatu išvalomi dantys ir dantenos.

Kas tai yra?

Profesionali burnos higiena – procedūra, kurios metu rankiniais instrumentais ir ultragarsiniu aparatu išvalomi dantys ir dantenos: pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos, kruopščiai išvalomi tarpdančiai, nupoliruojamas dantų paviršius.

Kokiu tikslu atliekama?

Klinikos „Šypsenos galerija“ gydytojai odontologai sako, kad profesionali burnos higiena reikalinga ne tik dantų estetikai ir švarai palaikyti, bet ir įvairių odontologinių ligų prevencijai. Reguliariai atliekama burnos higiena padeda išvengti periodontito, gingvito, ėduonies ir kitų burnos gleivinės ligų. Net ir tinkamai namuose valomi dantys renka apnašas, kurias ne visada pasiekia paprastas dantų šepetėlis. Jei kruopščiai prižiūrite dantis namuose, rekomenduojame šią procedūrą atlikti 2 kartus per metus, o jei rūkote ar sergate kuria nors iš periodonto ligų – dažniau.

Kokiais atvejais ji reikalinga?

Profilaktiškai. Jei pastebite pageltusią dantų spalvą, apnašas, akmenis, paraudusias ar kraujuojančias dantenas.

Ligų prevencijai. Jei sergate kuria nors iš periodonto ligų (gingvitu, periodontitu) ar nešiojate metalinius breketus, higienai apsilankyti verta dažniau – kas 3–4 mėnesius;

Prieš odontologinį gydymą. Profesionalią burnos higieną atlikite prieš dantų gydymą, implantaciją, rovimą ar balinimą.

Kodėl neverta atidėlioti?

Dantų šepetėlis nepašalina visų dantų apnašų. Ant dantų likusios minkštosios apnašos sąveikauja su burnoje esančiomis bakterijomis, kietėja ir ilgainiui virsta kietosiomis apnašomis (dantų akmenimis) – skirtingų dydžių bei spalvų dariniais, susidarančiais prie dantenų. Jeigu akmenys laiku nepašalinami, gali prasidėti dantų uždegimas (gingvitas), pasireiškiantis dantenų paraudimu ar kraujavimu. Dažnai gingvitas progresuoja ir išsivysto kita liga – periodontitas. Sergant periodontitu, kyla grėsmė netekti dantų.

Procedūros eiga:

Įvertinama Jūsų dantų būklė;

Specialiais šepetėliais ir inovatyviu šveicarišku aparatu „Air Flow“ pašalinamos minkštosios ir kietosios apnašos, dantų akmenys;

Abrazyvia dantų pasta poliruojamas dantų ir plombų paviršius;

Procedūros pabaigoje pateikiamos naudingos rekomendacijos apie tinkamą burnos higieną, dantų, tarpdančių ir liežuvio įpročius.

Poprocedūrinis laikotarpis:

Kelias dienas po procedūros galite jausti sudirgusias dantenas, jos gali ir kraujuoti, tačiau norime nuraminti, jog tai – visiškai normalu! Jeigu norite rezultatais džiaugtis kuo ilgiau, namuose naudokite minkštą ar vidutinio kietumo dantų šepetėlį ir toliau atsakingai rūpinkitės burnos švara.

Kokio rezultato tikėtis?

Profesionali burnos higiena yra viena iš odontologinių procedūrų, kurios rezultatus matysite iškart! Procedūros metu sukuriama ilgalaikė apsauga nuo ėduonies ir periodonto ligų. Dantų paviršius taps švelnus ir lygus, jausite gaivos pojūtį burnoje ir galėsite džiaugtis pastebimai baltesne šypsena.

Dažniausiai užduodami klausimai:
Ar burnos higiena skausminga procedūra?

Įprastai nuskausminimas šiai procedūrai nėra reikalingas. Tačiau jeigu Jūsų dantys ir/ar dantenos yra labai jautrios, atliksime vietinę nejautrą, kad procedūros metu jaustumėtės itin komfortiškai.

Ką daryti, jei po procedūros dantys jautresni?

Tokiu atveju atliksime papildomą procedūrą – specialiu fluoro aparatu sumažinsime dantų jautrumą.

Ar procedūros metu nebus pažeistas dantų emalis?

Susikaupusios apnašos nupučiamos specialiais aparato „Air Flow“ antgaliais, kurie nepažeidžia nei dantų, nei implantų. Siekiant apsaugoti dantenas ir kietuosius dantų audinius, srovė pučiama iš didesnio atstumo.

Kokių maisto produktų vengti ir kiek laiko tai daryti?

Dieną po atliktos procedūros rekomenduojame vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų – burokėlių, ciberžolių, raudono vyno, juodos arbatos, juodos kavos. Laikinai atsisakę šių produktų, išvengsite dantų pigmentacijos ir sveikai atrodančia šypsena džiaugsitės kur kas ilgiau.

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas

×

Registracija į nemokamą konsultaciją

Susisieksime su Jumis per 24 valandas